KALENDÁŘ

prosinec 2019

Informace o akci

VÁNOČNÍ KONCERT

19.12., čtvrtek, 17:00, Barokní sál, Místodržitelský palác, Brno

 

červen 2019

Informace o akci

ZÁVĚREČNÝ KONCERT

21.6., pátek, 17:00, Barokní sál, Místodržitelský palác, Brno

prosinec 2018

Informace o akci

VÁNOČNÍ KONCERT

20.12., čtvrtek, 17:00, Barokní sál, Místodržitelský palác, Brno

Vánoční koncert plný skladeb z klasické klavírní literatury, filmové hudby, písní a koled.

červen 2018

Informace o akci

RŮŽOVÝ ZÁVĚREČNÝ KONCERT

24.6., neděle, 16:00, Barokní sál, Místodržitelský palác, Brno

Závěrečný koncert našich mladých klavíristů.

duben 2018

Informace o akci

ABSOLVENTSKÝ ORCHESTRÁLNÍ KONCERT

12.4., čtvrtek, 19:00, Besední dům, Komenského 8, Brno

Kateřina Blažková – klavír

A. Skrjabin: Koncert pro klavír a orchestr fis moll, op.20

Hana Sapáková – lesní roh

Strauss: Koncert pro lesní roh a orchestr č. 2 Es dur

Hoang Anh Pham – klavír

Rachmaninov: Koncert pro klavír a orchestr č. 2 c moll, op. 18

 

SCHUBERT A BEETHOVEN

18.4., středa 19:30, Besední dům, Koncertní sál, Brno

FRANZ SCHUBERT Symfonie č. 5 B dur D 485, JÓN LEIFS Pastorální variace op. 8 na téma Ludwiga van Beethovena, LUDWIG van BEETHOVEN Symfonie č. 1 C dur op. 21
Mozartovsky laděné, zároveň však zcela osobité a mladistvě živelné symfonie vídeňských klasiků Schuberta a Beethovena • zakladatel islandské národní hudby Jón Leifs a jeho rané, seversky zabarvené orchestrální variace z roku 1930 na téma z druhé věty Serenády D dur pro smyčcové trio op. 8 Ludwiga van Beethovena.

 

Absolventský koncert (magisterské studium)

Daniel Jun – klavír

26.4., čtvrtek, 19:30, Hudební fakulta JAMU v Brně, Komenského nám. 6, Brno

Spoluúčinkuje: Jiří Kabát j. h. – viola Program: Wolfgang Amadeus Mozart: Sonáta A dur, KV 331; Franz Liszt: Balada č. 2 h moll; Jiří Kabát: Koncertní variace na Dvořákovo téma pro violu a klavír, Meditace nad chorálem Salve Regina pro violu a klavír; George Gershwin: Tři preludia pro klavír, Rhapsody in Blue

 

leden 2018

Informace o akci

BLACK AND WHITE

9. 1. 2018, Mahenovo divadlo

Black and White je v podstatě moderně zpracovaná verze vlajkové lodi klasického repertoáru – Labutího jezera. Jde o titul, který patří k nejhranější baletům na světě. Naše verze, která měla velký úspěch v USA, ale reprezentuje dnešek. Jde o pokus přiblížit toto dílo mladší generaci pohledem z jiného úhlu, popřením všech tradic a vizuálním přetvořením Labutího jezera jako takového. V klasickém zpracování baletu jsou dominantní postavy balerín (hlavní dvojrole Odetta – Odílie), jde tedy hlavně o výpověď ženského elementu. V naší verzi nabízíme pohled na Labutí jezero skrze hlavní postavu, prince Siegfrida, který prochází složitou životní situací spojenou s léčbou těžkého onemocnění – rakoviny. Někdy stačí sekunda – a život se převrátí naruby. Siegfried hledá sám sebe v kráse něžného a téměř dokonalého tvora, jakým je Labuť. Stejně jako princ v klasické verzi příběhu, i on stojí před volbou. Bílá a černá… Je bílá barva opravdu tak nevinná, nebo je daleko nebezpečnější než černá? Některé kultury považují černou za mnohem předvídatelnější než bílou… Jde o to, jak věci vidíme: možná paradoxně právě to černé nám mnohem víc pomáhá uvědomit si naše směřování.

prosinec 2017

Informace o akci

VÁNOČNÍ KONCERT

21. 12., čtvrtek 17:00-18:00, Barokní sál, Místodržitelský palác, Brno

Každoroční Vánoční koncert našich klavíristů, na kterém zazní skladby období baroka, klasicismu, romantismu, spoustu slavných filmových melodií i populárních hitů. Společně si také zazpíváme koledy a navodíme tak atmosféru vánočního klidu a pohody.

listopad 2017

Informace o akci

Leonard Bernstein: West Side Story

30. 11., čtvrtek 19:00 – 20:50, Výstaviště – pavilon P

Sezona 2017/2018 je pro Balet NdB velkou výzvou. Kvůli rekonstrukci Janáčkova divadla jsme měli dvě možnosti: počkat na opravené divadlo nebo najít jiný způsob, jak k našim divákům tanec dostat! A zvolili jsme druhou variantu! Od listopadu 2017 budete mít možnost vidět Balet NdB v naprosto netradičním a velkolepém prostoru pavilonu P na brněnském výstavišti!

Toto moderní pojetí příběhu Romea a Julie představíme na originální záznam, který nahrál sám Leonard Bernstein. Choreografie a režie se chopil umělecký šéf Baletu NdB a zkušený choreograf Mário Radačovský a můžete se těšit na opravdu hvězdné obsazení! Zatím prozradíme jen to, že ve dvou hlavních mužských rolích se představí demisólisté Baletu NdB Martin Svobodník (CZE) a Arthur Abram (CAN).

 
¨